+38 (044) 504-22-66 [email protected]
Український культурний фонд / Часті Питання

Часті Питання

Чи може заявник подавати проект на фінансування самостійно, не будучи представником інституції?

Так. Заявниками програми “Стипендії” є фізичні особи. Одна з цілей програми - стимулювати індивідуальну мистецьку діяльність та забезпечити автономне існування митця поза інституцією.



Чи обов’язково мати фахову освіту або бути студентом профільного ВНЗ для того, щоб отримати стипендію Українського культурного фонду?

Наявність фахової освіти вітається, проте не є обов'язковою умовою. Програма “Стипендії” орієнтована на фахову спільноту культурномистецької сфери, фізичних осіб, які провадять свою професійну діяльність у відповідних 8 секторах культури та креативних індустрій, в т.ч. студенти профільних ВНЗ.



Чи є вікові обмеження для заявників програми “Стипендії”?

Заявниками програми можуть бути фізичні особи, громадяни України, що досягли віку 18 років.



Чи є обов’язковим для стипендіата/стипендіатки створення культурного продукту в рамках програми “Стипендії”?

Створення культурного продукту вітається, проте не є обов’язковою вимогою. Пріоритетним є стимулювання індивідуальної мистецької діяльності і саме процес професійного розвитку митця. Наприклад,  підвищення кваліфікації та вдосконалення професійних навичок,  підтримка внутрішньої і зовнішньої мобільності,  що націлена на обмін досвідом представників сфери культури та креативних індустрій,  проведення дослідницької діяльності тощо.



Які види діяльності можуть бути підтримані в рамках програми “Стипендії”?

У рамках конкурсної програми «Стипендії» на 2021 рік передбачена індивідуальна активність представників сфери культури та креативних індустрій України за такими напрямами в межах України та/або за кордоном:

● підтримка індивідуальної мистецької діяльності;

● участь в «літніх школах» або навчання на сертифікованому освітньому

курсі (в т.ч. онлайн);

● стажування або інший різновид підвищення кваліфікації (в т.ч. онлайн);

● участь у конференціях, форумах, майстер-класах (в т.ч. онлайн);

● участь у резиденціях, мистецьких лабораторіях;

● візити на профільні знакові події ‒ фестивалі, форуми, ярмарки, виставкові

проекти тощо;

● проведення досліджень чи іншої пошуково-підготовчої роботи в архівах,

бібліотеках, музеях або інших профільних мистецьких інституціях.



Якщо стипендіатом в рамках реалізації проекту планується поїздка в країну, яка потребує дозвіл на в’їзд і необхідне отримання візи, яким чином краще спланувати поїздку?

Якщо стипендіатом в рамках реалізації проекту планується поїздка в країну, яка потребує дозвіл на в’їзд і є ризики ускладнення отримання візи, то рекомендуємо в термінах реалізації проекту враховувати також часові ресурси, необхідні для отримання візи. Зверніть увагу, якщо після підписання Договору про надання гранту (стипендії) стипендіату  було відмовлено в отриманні дозволу на в'їзд до країни призначення, стипендіат має повернути Фонду кошти стипендії у розмірі 100%.



Якщо заявник планує проводити дослідження чи іншу пошуково-підготовчу роботу в архівах, бібліотеках, музеях або інших профільних мистецьких інституціях чи потрібне якесь офіційне підтвердження з боку інституції, яка приймає заявника?

Так, в такому випадку необхідно надати  підтвердження: запрошення для участі або офіційний лист підтвердження можливості проведення дослідження/стажування у конкретній інституції у визначений період (для інституцій за межами України ‒ завірений переклад таких документів).

За бажанням, заявник може додати будь-які інші матеріали, що підтверджують досягнуті домовленості зі стороною, що приймає, запрошення на подію, рекомендаційний лист тощо.



Якщо заявник не встигне подати проект на фінансування до 14.01.2021 чи буде ще можливість участі в конкурсі програми “Стипендії” в 2021?

Так, ще буде можливість подати проект. В програмі заплановано 2 конкурси:

  • Початок 1 конкурсу – 9 жовтня 2020 року
  • Початок 2 конкурсу – 12 квітня 2021 року


Які витрати є допустимими?

Витрати, які є необхідними для реалізації проекту та передбачені кошторисом, а саме:  

  • проїзд;  проживання;  
  • харчування та інші власні потреби;  
  • оплата за навчання;  
  • оплата за курси підвищення кваліфікації;  
  • витратні матеріали (канцтовари, папір, фарби, холст тощо);  
  • інші витрати (страхування для закордонних поїздок, віза, квитки на мистецькі події, виготовлення архівних копій, а також інші витрати, що пов’язані зі специфікою діяльності та не увійшли в попередній перелік).